No To co z bagażem gdy lecimy samolotem na rejs?

Gdańsk

Tam gdzie wzrok nie sięga!

W końcu nadchodzi ten od dawna oczekiwany dzień – początek rejsu! Nie dość że będziesz żeglować po morzu, co już samo w sobie jest ekscytujące, to jeszcze port z którego wypłyniesz jest na tyle daleko że jedyną sensowną opcją jest lot samolotem. Każdy żeglarz wie że podczas rejsu przydać się może w zasadzie wszystko. Tu zaczynają się schody – w końcu trzeba się spakować. I właśnie ten bagaż, a w zasadzie jego wielkość, jest największym problemem… Sposobów żeby sobie z tym poradzić jest kilka i postaramy się je omówić w tym artykule.

Jako pasażer samolotu możemy zabrać na pokład bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są mocno ograniczone (szczegółów odnośnie warunków bagażu najlepiej szukać bezpośrednio na stronie linii lotniczych). Bardzo wątpliwe jest żeby zmieścić tam wszystko co potrzebne na morze.

Konieczne zatem jest wykupienie bagażu rejestrowanego. Standardowy bagaż rejestrowany w samolocie to około 20 kg. To całkiem sporo i jedna osoba z łatwością powinna się w tej wadze zmieścić. Problemem może być cena: co najmniej 100 zł w jedną stronę. A najczęściej przecież lecisz w dwie strony. Jeśli Cię na to stać to super – nawet nie zastanawiaj się i kupuj bo i masz (prawie) problem z głowy. A co jeśli bardziej liczysz się z kosztami? Kup jeden bagaż na dwie osoby. Mając bagaż podręczny plus połowę bagażu rejestrowanego na pewno dasz radę spakować wszystkie rzeczy na rejs.

W kwestii samego bagażu chcemy jeszcze zwrócić uwagę na kila rzeczy związanych z polityką samych linii lotniczych. Przede wszystkim należy bardzo uważać żeby nie przekroczyć dopuszczalnej wagi i wymiarów każdego z bagażu. Jest to o tyle ważne że za nadbagaż czy nadanie podręcznego bagażu jako rejestrowanego trzeba dodatkowo zapłacić i to całkiem sporo – najczęściej więcej niż za sam bagaż rejestrowany. Wówczas całe nasze starania żeby zoptymalizować koszty możemy sobie wsadzić wiadomo gdzie. A i jeszcze jedno, niby oczywiste ale różnie bywa – waga walizki czy torby też się liczy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Nasi partnerzy:
Yacht Club Rewa Dynamic Marketing Studio Wdkarstwo Morskie Wadysawowo
Yacht
Club
Rewa
Dynamic
Marketing
Studio
Wędkarstwo
Morskie
Władysławowo
Witamy!GaleriaArtykułyUsługiRezerwuj terminKontakt
O nasRegulaminPolityka prywatności
© 2021: No To Szot | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Zadzwoń
Prowadź