Szkolenie żeglarskie

Od zera do skippera!

Nie ważne czy bliżej Ci do “szczura lądowego” czy do “wilka morskiego” jasnym jest że trening i odpowiednie szkolenie żeglarskie są najlepszą drogą do perfekcji. Oczywiście można szkolić się samemu, nawet na zasadzie prób i błędów. Wiadomo jednak że efekty albo przyjdą dużo później albo nie będą najlepszej jakości. Zdecydowanie lepszym sposobem jest nauka pod okiem instruktora. Tym bardziej jest to ważne w żeglarstwie gdzie od Twoich umiejętności może zależeć nie tylko Twoje życie lub zdrowie ale także Twojej załogi. Więcej o Twojej odpowiedzialności jako skippera znajdziesz w naszym artykule.

Czytasz ten tekst dalej – to super! Chcesz więc pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności żeglarskie co bardzo nas cieszy, zwłaszcza że chcemy Ci w tym pomóc 😉 Nie idziemy przy tym w masowe “wydawanie patentów” a rzetelne przygotowanie do samodzielnego żeglowania.

Co możemy Ci zaoferować?

Nie ma w zasadzie znaczenia w jakim miejscu swojej przygody z żaglami jesteś. Twój cel (pływanie rekreacyjne, sportowe czy morskie) też nie ma znaczenia. Jeśli jesteś na samym początku drogi to wyszkolimy Cię od zera. Po takim kursie będziesz w stanie bezpiecznie i pewnie żeglować każdą łodzią. Omówimy też podstawy nawigacji, locji oraz etykiety żeglarskiej. Bo żeglarstwo to nie tylko sama technika czy prawo drogi na wodzie ale również zbiór zasad i zachowań może nie do końca formalnych ale zdecydowanie świadczących o Tobie jako o żeglarzu w tymże środowisku. A chyba nikt nie chce być postrzegany za buraka, prawda?

Jeśli natomiast jesteś już bardziej zaawansowanym żeglarzem i chcesz się dalej rozwijać to również śmiało uderzaj do nas. Możemy Ci pomóc w praktycznie każdym aspekcie żeglarstwa: od techniki prowadzenia łodzi, jej obsługi, trymowania żagli poprzez zagadnienia z nawigacji, locji, prawa drogi, zachowania w sytuacjach awaryjnych aż po manewry portowe, planowanie rejsu, jego trasy czy meteorologi. Ta lista oczywiście nie wyczerpuje naszych możliwości – jest tego jeszcze więcej! Zgłoś się do nas ze swoimi problemami a z pewnością je rozwiążemy.

Mamy też specjalną ofertę dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem sportowym – regatami. Nauczymy Cię nie tylko pływania na łodziach wyczynowych ale też omówimy przepisy oraz taktykę regatową. Już startowałeś w regatach? Jeśli nie jesteś zadowolony ze swoich wyników możemy to razem poprawić.

Jak szkolimy?

Standardowo szkolenie żeglarskie prowadzimy na małych łódkach wywrotnych. Dlaczego? W tym artykule wszystko opisaliśmy. Nie znaczy to jednak że ograniczamy się jedynie do tego typu szkoleń. Zajęcia prowadzimy również na znacznie większych jednostkach: dużych jachtach mieczowych używanych głownie na śródlądziu czy balastowych o morskim rodowodzie.

Jednostka lekcyjna1h
Cena za jednostkęOd 50 zł w zależności od tematyki zajęć
i wykorzystywanego sprzętuNasi partnerzy:
Yacht Club Rewa Dynamic Marketing Studio Wdkarstwo Morskie Wadysawowo
Yacht
Club
Rewa
Dynamic
Marketing
Studio
Wędkarstwo
Morskie
Władysławowo
Witamy!GaleriaArtykułyUsługiRezerwuj terminKontakt
O nasRegulaminPolityka prywatności
© 2021: No To Szot | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Zadzwoń
Prowadź